9 czerwca 2011 | <<< Nr 182 >>>

   W tym numerze
   
Do Redakcji
Wiadomości z Polski
Dni Sokoła Przegląd-Zdjęcia + Film
Dni Sokoła - Taniec "Cha Cha"
Dni Sokoła - Chór Sokoł śpiewa fragment z musicalu "Rent"
Dni Sokoła - Polonez i Mazur wykonany przez Iskry
Dni Sokoła - Piosenka "Dziwny Jest Ten Świat"
Dni Sokoła - "Pamięć" oraz "Przetańczyć Całą Noc"
Time lapses - wspaniałe ujęcia
Sukcesy naszych artystów
Rozmowa Niezależna
Tworzenie się nowego porządku świata cz 34
Turystyka-Ojcowski Park Narodowy
Humor
Upadek światowego systemu monetarnego cz 56
Kącik kulinarny Lucy Michalak
Ciekawostki
Manitoba - Czerwiec w fotografii
Kalendarz Wydarzeń
Polsat Centre
Kącik Nieruchomości  
Czyszczenie wentylacji - Duct Cleaning

 


 

 


  Do Redakcji
 
Pan Bogdan Fiedur, Redaktor Naczelny
 
Szanowny Panie Redaktorze, w załączniku przesyłam PDF File z polonijnym miesięcznikem "Wiadomości Polonijne" z Thunder Bay.
Z góry serdecznie dziękuję za umieszczenie naszego czasopisma w Polish Winnipeg.
 
Pozdrawiam
Tadeusz Michalak
 

 

 

Tegoroczna edycja projektu Fundacji SEMPER POLONIA odbędzie się w dniach 23-30 lipca 2011 r. w Warszawie.

 

Do udziału w warsztatach zapraszamy studentów i absolwentów polskiego pochodzenia z całego świata, zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w zakresie produkcji i usług. Szczególne zaproszenie do udziału w projekcie kierujemy do stypendystów Fundacji SEMPER POLONIA.

 

Podczas tegorocznej edycji szkolenia omówione zostaną zagadnienia związane z wyborem odpowiedniej branży oraz procesem tworzenia firmy od momentu zarejestrowania, przez prowadzenie polityki kadrowej oraz wybór technik marketingowych. W trakcie warsztatów zorganizowane zostaną spotkania z prywatnymi przedsiębiorcami z Polski, którzy podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem w prowadzeniu firm.

 

W ramach warsztatów odbędą sie również zajęcia z zakresu treningu personalnego. Pod okiem profesjonalnego trenera (coacha) uczestnicy warsztatów będą doskonalić swoje kwalifikacje oraz nabywać nowe umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

 

Warunkiem koniecznym udziału w warsztatach jest dobra znajomość języka polskiego. Fundacja jako organizator zapewnia wyżywienie, zakwaterowanie oraz zwrot 60% kosztów podróży do i z Polski.

 

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o zgłoszenia (CV, list motywacyjny z opisem swoich zainteresowań i dotychczasowych osiągnięć) na adres: grogowski@iuve.pl.

 

Informacji na temat szkolenia udzielają:

Grzegorz Rogowski, tel. +48-22-505-66-77, grogowski@iuve.pl, oraz

Grzegorz Żurawiecki, tel. +48-22-505-66-79, gzurawiecki@semperpolonia.pl

 

Projekt finansowany jest ze środków Senatu RP. Partnerami merytorycznymi projektu są Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” oraz „Invent” Grupa Doradztwa i Treningu Warszawa.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Fundacja SEMPER POLONIA

Ul. Nowy Świat 33, lok. 7A

00-029 Warszawa

Tel: 22-505-66-77

 

Bank BRE BANK S.A.

35 1140 1010 0000 2582 7300 1001

NIP: 113-14-62-291

Regon: 012626606

KRS: 0000128521


 

INTENSYWNE KURSY JĘZYKA POLSKIEGO Z PROGRAMEM KULTURALNYM I ZAKWATEROWANIEM

 

LATO 2011/ Wakacje językowe w Krakowie
POLSKIE  VARIA-CJE NA TWOJE WAKACJE
2 TYGODNIE W KRAKOWIE
                                     
z
POLSKIM
Z ZABAWĄ
Z PRZYJACIÓŁMI
 

 

KURSY WAKACYJNE

 

19.06 - 02.07.2011

 

03.07 - 16.07.2011

 

17.07 - 30.07.2011

 

31.07 - 13.08.2011

 

14.08 - 27.08.2011

 

28.08 - 10.09.2011

 

11.09 - 24.09.2011

 

 

Cena 440 euro lub 390 Euro (dla studentów) obejmuje:

 

·         Dwutygodniowe, intensywne kursy j.polskiego – wszystkie poziomy nauczania, materiały do nauki,  certyfikaty ukończenia kursu  - kursy polskiego Varia są stworzone z myślą o osobach, które chcą uzyskać jak najlepsze rezultaty w krótkim czasie. W czasie kursów, kładziemy nacisk na umiejętności komunikacyjne w codziennych sytuacjach.

 

·         Zakwaterowanie blisko centrum miasta – w pokojach dwuosobowych u polskich studentów, z innymi uczestnikami kursu lub u polskich rodzin. Możliwe jest również zakwaterowanie w pojedynczym pokoju bądź w osobnym apartamencie za dodatkową opłatą.

·         program kulturalny: lekcje polskiego poza murami szkoły (polski w pubach, restauracjach i sklepach...), wykłady na ciekawe tematy, niekonwencjonalne zwiedzanie miasta z przewodnikiem, wycieczki w okolice Krakowa, wieczory w legendarnych pubach i kawiarniach, rejsy po Wiśle, polskie warsztaty kulinarne...

·         fachowa opieka – 24 godziny na dobę J

Więcej informacji na: www.varia-course.com, Tel.: +48/12 633 58 71, Kom: +48/608 845 793

zapisy: office@varia-course.com, Aneta Kawa, Varia Centrum Języka Polskiego


 

 

Szanowni Państwo,

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą realizuje projekt „Otwarta szkoła –system wsparcia uczniów migrujących" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W zakresie projektubezpłatnie na wszystkich etapach kształcenia (tj. szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum ogólnokształcące),oferujemydzieciom obywateli polskich przebywającym za granicą:

· konsultacje on-line ze wszystkich przedmiotów dla uczniów, którzy realizująramowy lub uzupełiająy program nauczania w systemie kształenia na odległśćw szkołch Ośodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą,

· zajęia w kołach zainteresowań Jęyka Polskiego, Historii Polski, Współzesnej Polski oraz Matematyczno-Przyrodniczego,

· udziałw konkursach przedmiotowych i Olimpiadzie Jęyka Polskiego.

Realizowany projekt:

· umożiwia dzieciom przebywająym za granicąkontynuowanie kształenia zgodnego z polskąpodstawąprogramowąza pośednictwem nauczania na odległśćz wykorzystaniem platformy e-learningowej,

· oferuje wsparcie dla planująych powrót z zagranicy do Polski uczniów i ich rodzin w zakresie pomocy w integracji z polskim systemem edukacji,

ORPEG ul. Rolna 175 02-729 Warszawa POLAND

TEL +48 22 622 37 92 /93 FAX +48 22 853 87 02 /03 WWW polskaszkola.edu.pl E-MAIL projekt@polskaszkola.edu.pl

 

· aktywizuje osoby mieszkająe za granicądo czynnego udział w budowaniu tożamośi narodowej, poszerzaniu wiedzy o kraju ojczystym i ułtwieniu dostęu do edukacji w jęyku polskim,

· umożiwia uczniom przebywająym za granicąposiadająym niepełe wykształenie śednie, którzy ze wzglęu na słbąznajomośćlokalnego jęyka przerwali edukacjęszkolną przystąienie do matury w polskim systemie edukacji, a w efekcie kontynuowanie nauki.

Mają na uwadze istotnąwartośćedukacyjnądziałńpodejmowanych na rzecz polskich uczniów przebywająych za granicą, zwracam sięz uprzejmąprośąo rozpropagowanie projektu „twarta szkoł – system wsparcia uczniów migrująych" poprzez umieszczenie podlinkowanego bannera www.polskaszkola.edu.pl, logo Ośodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicąz przekierowaniem na stronęwww.orpeg.pl. Jeżli mogąPańtwo zaproponowaćinne możiwośi promocji projektu proszęo kontakt pod adresem agnieszka.galazka@polskaszkola.edu.pl  .

 

 
 


   Wiadomości z Polski
Przygotwane przez Tadeusza Michalaka
źródło Donosy


 


 

Wyrok ws. Nangar Khel

ogłosił dziś (tj. 1 czerwca) Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie, uznając, że nie ma dowodów na popełnienie zbrodni wojennej w Nangar Khel w Afganistanie w 2007 r. Wszyscy oskarżeni (7 oficerów i żołnierzy) zostali uniewinnieni. Minister obrony, Bogdan Klich powiedział, że wierzył w niewinność naszych żołnierzy. Z wyrokiem nie zgadza się prokuratura i prawdopodobnie zdecyduje się na apelacje.

 

Minister Radosław Sikorski,

komentując wyrok ws. Nangar Khel napisał na Twitterze, że trzeba rozliczyć tych, którzy rozkręcili tę aferę. O wpisie Sikorskiego wypowiedział się Waldemar Skrzypczak, generał w stanie spoczynku, który uważa, że min. Sikorski jako jedyny rozumie, co się tak naprawdę stało w Afganistanie, a cała afera została wywołana na "czyjeś zapotrzebowanie". Początkowo prokuratura uznała, że to był wypadek, a nagle po 2 miesiącach aresztowano w świetle kamer żołnierzy. Generał sugeruje, że scenariusz zmontowały ówczesne służby SKW, a szefem SKW był wtedy Antoni Macierewicz.

 

Premier Donald Tusk

wypowiedział się o zarzutach Mariusza Kamińskiego (PiS), dotyczących domniemanego finansowania PO z pieniędzy mafii. Premier powiedział, że wg oceny Państwowej Komisji Wyborczej finanse Platformy Obywatelskiej są bez zarzutu. Premier dodał też, że nie ma złudzeń, bo "trochę zna obu panów, Kaczyńskiego i Kamińskiego" i po ich oczach widać, kiedy cynicznie łamią, a Kamiński mógł zająć się taką kwestią wtedy, kiedy był szefem CBA, a nie wyskakiwać z tego rodzaju sensacja teraz.

 

Utworzenie sieci centrów popularyzacji nauki

- "naukowych orlików" zapowiedział premier Tusk. Budowa i wyposażenie każdego obiektu wyniesie ok., 300 tys. zł. (pieniądze na ten cel pochodzą z Unii Europejskiej). 14 takich przyszkolnych obserwatoriów astronomicznych powstaje w woj. kujawsko-pomorskim.

 

Klątwę na ekipę telewizji TVN24

rzucił ksiądz Piotr Natanek z ośrodka "Pustelnia Grzechynia", położonego 10 km od granicy ze Słowacją. W Pustelni, o której TVN24 kręciła reportaż, mieszka kilkunastu członków grupy modlitewnej i Bractwa Dusz Czyścowych. Ks. Natanek ma wydany przez kurię zakaz publicznych przemówień, ale oświadczył, że nie będzie milczał i dalej poprowadzi krucjatę przeciwko szatanowi, zaatakował też dość gwałtownie kamerę.

 

Zniszczony został pręgierz

z rynku w Poznaniu, przez pijanego studenta, który wdrapał się na kolumnę, zrzucając figurę na ziemie. Figura rozpadła się na kawałki. Na szczęście pręgierz jest kopią z 1925 r., a oryginał z 1535 r. znajduje się w Muzeum Historii Miasta Poznania.

 

Panika

w związku z zatruciami w Niemczech, dotarła do Polski. Wprawdzie do tej pory zanotowano u nas dwa lub trzy przypadki zatruć (ten trzeci jeszcze niepotwierdzony, że chodzi o te bakterie), wszystkie w Szczecinie i u osób, które niedawno były w Niemczech, ale producenci i sprzedawcy warzyw twierdzą, że widzą znaczny spadek obrotów. Do tego Rosja zakazała importu świeżych warzyw z całej Unii, normalnie sprzedawaliśmy tam pomidory i ogórki.

 

Premier zapowiada

publikację raportu komisji Jerzego Millera, badającej katastrofę smoleńską, w połowie czerwca. Równolegle mają być przygotowane prezentacje głównych wniosków, "nie tylko w języku polskim".

 

W sprawie rzekomego finansowania

PO przez gangsterów, PiS domaga się powołania komisji śledczej, PO zapowiada pozew przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu.

 

 

W Afganistanie

zginął kolejny polski żołnierz, a dwóch zostało rannych. Ich patrol został ostrzelany z zasadzki.

Polskie dowództwo jednak podkreśla, że nowa strategia przynosi efekty. Od dawna już nie było udanego ataku na polskie konwoje przy użyciu przydrożnych min pułapek, większość wcześniej zabitych polskich żołnierzy ginęła właśnie od nich.

Święto Dziękczynienia

obchodził Kościół warszawski (ogólnopolski tez, ale w Warszawie najwidoczniej). Wprowadził je parę lat temu nowy biskup diecezji, dziś kardynał Kazimierz Nycz. Przyjęło się - spore tłumy manifestowały pod wciąż postępującą budową Świątyni Opatrzności na Polach Wilanowskich.

 

 

Litwa jest gotowa

otwarcie mówić i nauczać w szkołach o zbrodni w Ponarach, oraz urzadzic tam w międzynarodowej współpracy miejsce pamięci. W lesie w Ponarach Niemcy i współpracujący z nimi Litwini rozstrzelali około 100 tys. osób, w tym kilkanaście tysięcy Polaków, mieszkańców Wileńszczyzny i żołnierzy AK. Litwa dotychczas niechętnie mówiła o tej zbrodni i udziale w niej Litwinów.

 

Prokuratura postawiła zarzuty

Mieczysławowi G., kardiochirurgowi z Warszawy. Był on bohaterem słynnej sprawy korupcyjnej (aresztowanie przed kamerami, komentarz "nikt już przez tego pana życia pozbawiony nie będzie", wypowiedziany przez Z. Ziobrę) - jednak obecne oskarżenie dotyczy zupełnie innego przypadku, pozostawienia po operacji gazika w sercu pacjenta. Wyjęto go tydzień później, ale pacjent zmarł. Prokuratura postawiła zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

 

Wiceminister skarbu

Jan Bury (PSL - nie mylić z posłem PiS o tym samym nazwisku) ma od CBA zarzut złamania ustawy anty-korupcyjnej, a konkretnie przepisu zakazującego sekretarzom stanu posiadania więcej niż 10% udziałów w spółkach. Bury przyznaje, że na początku roku kupił za 600 zł udziały w spółce, która nie ma żadnego majątku i niczego w ubiegłym roku nie zarobiła - ale gdy się zorientował, że w ten sposób łamie ustawę, to natychmiast je sprzedał.

 

Na rocznice wyborów 4 czerwca 1989

Prezydent odznaczył 35 członków rządów poczerwcowych. Nazwał to remanentem wdzięczności. Pełnej listy nie dało się znaleźć w mediach. Wiadomo, że odznaczył m.in. Krzysztofa Kozłowskiego (szef MSW w rządzie Mazowieckiego), Janusza Onyszkiewicza, Izabelę Cywińską (kultura u Mazowieckiego), Wojciecha Włodarczyka (szef URMu u Olszewskiego). Przyszli premierzy Tadeusz Mazowiecki, Jan Krzysztof Bielecki, Hanna Suchocka (Jan Olszewski chory). No i był Lech Wałęsa.

 

Dalsze odznaczenia poczerwcowe

W sobotę (4 czerwca)- Prezydent odznaczył działaczy organizacji pozarządowych. Wśród odznaczonych: Janina Ochojska, Jerzy Owsiak, Halina Bortnowska.

 

Premier Donald Tusk

pojechał do Francji. Rozmawiał z prezydentem Sarkozy. Zabiegał o wsparcie w czasie polskiej prezydencji unijnej. Uzyskał zapewnienie, że Francja `nie będzie przeszkadzać' Polsce w poszukiwaniach gazu łupkowego.

 

Ministerstwo Gospodarki

ma nadzieję, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości wyda korzystną dla Polski decyzję w sprawie zaskarżonych przez Polskę zasad przydziału pozwoleń na emisje dwutlenku węgla. Zdaniem prawników ministerstwa, Komisja Europejska arbitralna decyzja z góry ustawiła polskie firmy (gdzie głównym źródłem energii jest węgiel) na gorszej pozycji.

 

Partia Polska Jest Najważniejsza

odbyła kongres i wybrała przewodniczącego. Został nim Paweł Kowal. Nasilają się plotki, że Joanna Kluzik Rostkowska przejdzie do PO.

 

Wśród rozlicznych spekulacji o koalicjach po jesiennych wyborach

(PO - SLD? PiS - SLD?) pojawiły się też projekty by powstali rząd `techniczny', z `ponadpartyjnym' premierem - prof. Michałem Kleiberem. Dziś prezes PAN, ongiś minister Nauki, doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego, dziś doradza różnym, od Grzegorza Napieralskiego do Jarosława Kaczyńskiego.

 

Prezydent skłania się

do zarządzenia dwudniowych wyborów parlamentarnych. Zadecyduje do 6 sierpnia. Czeka na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, (bo `niektórzy' zaskarżyli dwudniowe wybory).

 

Pokolenie czasowników

Narasta problem społeczny: obecnie, co czwarta umowa o prace jest zawierana na czas określony. Pracuje tak ponad 3 miliony spośród blisko 13 milionów zatrudnionych. Nie mówiąc o tym, że wiele firm zatrudnia na umowy o dzieło lub umowy zlecenia, a wymaga - jak przy umowie o zatrudnieniu. Niby można wtedy iść do sądu, ale.

  

Sport

Fanfar nie było, ale zawsze coś: piłkarze wygrali z Argentyną (w rezerwowym składzie...) 2:1.

 

     

 

  Dni Sokoła Przegląd-Zdjęcia + Film

 

   Więcej zdjęć..

 

  Dni Sokoła - Taniec "Cha Cha"
 

Taniec "Cha Cha" zademonstrowany przez parę tancerzy Dynowski - Samson.

 

 

 

  Dni Sokoła - Chór Sokół śpiewa fragment z musicalu "Rent"
 

Chór Sokół śpiewa fragment z musicalu "Rent". Wprowadza Jerzy Bibik
Dni Sokola - Polish Fest 4-5 czerw. 2011. Winnipeg.

 

 

 

  Dni Sokoła - Polonez i Mazur wykonany przez Iskry
 

Tańce Polonez i Mazur w wykonaniu Polish Folk Ensemble Iskry.
Dni Sokola 2011. Winnipeg

 

 

  Dni Sokoła - Piosenka "Dziwny Jest Ten Świat"
 

Piosenka "Dziwny Jest Ten Swiat" w wykonaniu Ludmily Marciniak "Lucy"

 

 

 

  Dni Sokoła - "Pamięć" oraz "Przetańczyć Całą Noc"
 

"Pamięć" oraz "Przetańczyć Całą Noc" w wykonaniu Marioli Plazak-Scibich

 

 

 

  Time lapses - wspaniałe ujęcia

 
 

 

  Sukcesy naszych artystów

 
Sukcesy naszych artystów
Małgorzata P. Bonikowska
Jun 3, 2011

Zawsze zadziwia mnie jak niezwykłe bogactwo drzemie w naszej Polonii - ile tu wybitnych osób, utalentowanych artystów. Wielką dumą i radością napawają mnie informacje o kolejnych nagrodach, wystawach, książkach, płytach, koncertach i innych sukcesach.
Dzisiaj dwa takie najnowsze sukcesy - jeden z dziedziny sztuk pięknych, a drugi - sceniczny. Pierwszy to wystawa jubileuszowa artysty plastyka Leszka Wyczółkowskiego z okazji 30-lecia jego pracy artystycznej połączona z przyznaniem mu nagrody Martys 2011 i tytułu Artysty Roku w Mississaudze. Drugi to zaprpszenie do udziału w telewizyjnym programie kabaretowym w programie II TVP Magdy Papierz i Moniki Kowalczuk z Kabaretu pod Bańką.
Gratulujemy, a Państwa zapraszamy do przeczytania o obu tych ciekawych sprawach.
Małgorzata P. Bonikowska

Zapraszamy do przeczytania strony 1

Zapraszamy do przeczytania strony 2

 

© Copyright 2003 - 2011 by www.gazetagazeta.com

 

 

   Rozmowa Niezależna - Paweł Nowacki
 

Dorota Kania rozmawia z Pawłem Nowackim - wieloletnim wydawcą programu "Warto Rozmawiać", autorem filmu "Media III RP"


 

 

 

  Tworzenie się nowego porządku świata cz 34.          Index
Naukowcy z NASA przewidują że aktywność słońca będzie wzrastać w następnych kilku latach.
Na potwierdzenie, poniżej film z wtorkowego "solar flare", tzw flarów słonecznych.

 

 

 

  Turystyka -Ojcowski Park Narodowy

Zaczerpnięte z http://www.poland.gov.pl/Ojcowski,Park,Narodowy,10227.html
 

Ojcowski Park Narodowy


Pokaż poland.gov.pl - turystyka na większej mapie
Najmniejszy park narodowy w Polsce położony jest kilka kilometrów od granic administracyjnych Krakowa. Dawniej nazywany „Polską Szwajcarią”. Choć miniaturowy - ponad dwadzieścia razy mniejszy od Parku Biebrzańskiego – czaruje krajobrazem, którego ikoną jest Maczuga Herkulesa przy zamku w Pieskowej Skale.

Ojcowski Park Narodowy położony jest wokół doliny Prądnika, który przecina skały wapienne Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Budowa geologiczna i późniejsze procesy krasowe doprowadziły do powstania licznych jaskiń, które od najdawniejszych czasów zamieszkiwali ludzie. Najstarsze odkryte ślady w Jaskini Ciemnej datowane są na 120 tys. lat p.n.e. W ojcowskich jaskiniach znajdowano kamienne pięściaki, noże, ostrza z ciosów mamuta, zdobione kości zwierzęce, groty i oszczepy krzemienne.

Z tutejszymi jaskiniami związane są liczne legendy, z których najbardziej znaną jest legenda o Władysławie Łokietku. Podobno uciekając z Krakowa przed wojskiem króla czeskiego schronił się w jednej z jaskiń. Wejście do jaskini zasnuł pajęczyną ogromny pająk, zatrzymując w ten sposób pościg. „Pajęczy ślad” legendy jest o tyle ciekawy, że w Jaskini Łokietka żyje meta menardi najbardziej jadowity pająk w Polsce. Tyle tylko, że pająk ten nie buduje sieci… Jaskinia Łokietka, podobnie jak kilka innych jaskiń na terenie parku udostępniona jest do zwiedzania.

Podróżując krętą drogą od strony Krakowa nie sposób pominąć Maczugę Herkulesa i znajdujący się tuż za nią zamek w Pieskowej Skale. Widok maczugi z zamkiem w tle znajdziemy w każdym punkcie sprzedaży kartek pocztowych i pamiątek. W niedalekim Ojcowie znajdują się ruiny drugiego zamku, który od czasu „potopu szwedzkiego” popadł stopniowo w ruinę.

Ciekawą atrakcją jest kaplica na wodzie. Jej budowa związana jest z zarządzeniem rosyjskiego cara Mikołaja II. Car zabronił budowania obiektów sakralnych na ziemi ojcowskiej. Budowniczy kaplicy wpadli na pomysł ominięcia carskiego zakazu i zbudowali kaplicę na wodzie.

Na terenie parku wyznaczono pięć szlaków pieszych, trzy rowerowe i ścieżki edukacyjne.

Atrakcje w okolicy:
  • Dolina Kobylańska i Będkowska
  • Kraków

 

 

 

   Humor

 


 
 

 

S  P  O  N  S  O R

 

 

  Upadek światowego systemu monetarnego cz. 56

Młodzież kanadyjska nie akceptuje obecnego systemu politycznego w Kanadzie i używa kreatywnych sposobów protestu

 

Tworzy się nowa klasa rewolucyjna

 

Mapa pokazująca protesty na świecie i link do filmików pokazujących rewolucję hiszpańską

 

 USA:Strategiczne bankrutowanie hipotek przez właścicieli domów podwoiło się w ciągu roku
 Południowa Floryda: Ceny domów najniższe od 2008 
 

Dlaczego Zachód zaatakował Libię


 

 

 

 Kącik kulinarny Lucy Michalak

 

 

 

 

 

Moja sałatka


Którą szybko się robi i jest bardzo smaczna;

20 dkg - szynki z indyka lub drobiowa

5 szt. jaj- ugotowanych na twardo

1 puszka brzoskwiń

1 puszka czerwonej fasolki

mały majonez

kilka listków kapusty pekińskiej

Szynkę pokroić w kostkę, jajka też, fasolkę odsączyć i wypłukać letnią wodą, kapustę również pokroić w kostkę, brzoskwinie wyjąć z puszki i pokroić w kostkę.

Natomiast majonez i sok z brzoskwiń razem ucierać dodając po 2 łyżki aby się nie ścięło. Wszystko razem wymieszać i jest wspaniale.Moja kombinacja sprawdzona .- smacznego.

J. Gronowska, Kluczbork

 

 

 

 Ciekawostki

   Ciekawe rozwiązania

 


 

 

 

  Manitoba- Czerwiec w fotografii

 

Fot. Bogdan i Alicja Fiedur

 

 


 

 

 

 

   Ogłoszenia

 

1979 ford f 100   str 6 cyl very low milage  with toper   and Kawasaki bike kz  400 phone 807 577 21 96


 


 


 

 

 


Translate this page - Note, this is automated translation meant to give you sense about this document.
 

 

maj 2011

 czerwiec 2011
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
 

 

 


Zapisz się na naszą listę
Email
Imie i nazwisko

 

 

Spis Książek Biblioteki SPK
Polsat Centre
Człowiek Roku 2008

 

Polskie programy telewizyjne w Twoim domu 17 kanałów

TVP1, TVP2, TVN, TVN24, TVN7, Polsat, Polsat2 ,TV Polonia, TVPuls, Eurosport, Polsatsport, Discovery, History, Cartoon, TV4, Viva,TRWAM

IPMG to system który umożliwi Ci stały odbiór tych programów To nie jest Slingbox czy Hava Potrzebny Telewizor, IPMG box, Router i internet
Box kosztuje 200CDN, miesięczna opłata 50CDN i jednorazowa opłata za aktywacje 50CDN Dzwoń na
282-2090 do Janusza
 

 

 

Czyszczenie Wentylacji
Duct cleaning


1485 Wellington Avenue
Winnipeg, MB, R3E OK4
Phone: (204) 284-6390
Cell: (204) 997-2000
Fax: (204) 284-0475
email

clean@advancerobotic.com

Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę

 

 

 


Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę 


 

Irena Dudek zaprasza na zakupy do Polsat Centre Moje motto: duży wybór, ceny dostępne dla każdego, miła obsługa. Polsat Centre217 Selkirk Ave Winnipeg, MB R2W 2L5, tel. (204) 582-2884

Kliknij tutaj aby zobaczyć ofertę
 

 

 189 Leila Ave
WINNIPEG, MB R2V 1L3
PH: (204) 338-9510

 Kliknij tutaj, aby wejść na stronę gdzie można pobrać nagrania HYPERNASHION za darmo!!!
 


 

Royal Canadian Legion
Winnipeg Polish Canadian Branch 246
1335 Main St.
WINNIPEG, MB R2W 3T7
Tel. (204) 589-m5493


 “Klub 13”
Polish Combatants Association Branch #13
Stowarzyszenie Polskich Kombatantów Koło #13
1364 Main Street, Winnipeg, Manitoba R2W 3T8
Phone/Fax 204-589-7638
E-mail: club13@mts.net
www.PCAclub13.com


Zapisz się…
*Harcerstwo
*Szkoła Taneczna S.P.K. Iskry
*Zespół Taneczny S.P.K. Iskry
*Klub Wędkarski “Big Whiteshell”
*Polonijny Klub Sportowo-Rekreacyjny
 

Interesujące filmiki

 
Tłusty czwartek

 
Walentynki 2011

  
"A Christmas Opus" Koncert kolęd
Sylwester 2010


Chopin With Friends


Obchody Niepodleglosci Polski w Winnipegu


Pasterka 2010 - Winnipeg


Życzenia Bożonarodzeniowe 2010


Wybory zarządu KPK o. Manitoba   


Wieczór poetycko-muzyczny


Wystawa "ART Confrontations#11


Jesień w Manitobie


Droga Krzyżowa


Tragedia Smoleńska


Wizyta marszałka senatu
Bogdana
Borusewicza


Z wizytą u Sokalskich


Pieczenie świni


Royal,Polish Canadian Legion Jubileusz


Zabawa dożynkowa


104 Lata Istnienia SokolaChoinka u Sw. Jana Kantego


Świąteczny Koncert Szkoły
i Zespołu Sokół

"A Christmas Opus"
Ostatnia Próba Przed Koncertem