Polonia Winnipegu
 Numer 28

                    22 maja, 2008      Archiwa Home Kontakt

Wydawca


Bogdan Fiedur
Bogdan Fiedur
 

 

zapisz Się Na Naszą listę


Proszę kliknąć na ten link aby dotrzeć do formularza gdzie można zapisać się na listę dystrybucyjną i w przyszłości otrzymywać biuletyn bezpośrednio od nas.

Aby zapisać się szybko bez wypełniania formularza, proszę wysłać E-mail bez żadnego tekstu poprzez kliknięcie tego linku.

 

 

Przyłącz się

Jeśli masz jakieś informacje dotyczące polskich wydarzeń i chciałbyś albo chciałabyś podzielić się nimi z naszymi czytelnikami, to prześlij je do nas. Mile widziane są wywiady, felietony, zdjęcia i poezja. Proszę informować nas o wszystkich wydarzeniach polonijnych.

 

 

Promuj polonię

Każdy z nas może się przyczynić do promowania Polonii w Winnipegu w bardzo prosty sposób.  Mój apel jest aby dodać dwie linie do waszej stopki (signature) aby zacząć promować Polonijne wydarzenia w Winnipegu kiedykolwiek wysyłamy maila.

Tutaj są instrukcj
e jak dodać stopkę używając Outlook Express.

Kli
knij Tools-->Options --> Signatures

Zaznacz poprzez kliknięcie
Checkbox gdzie pisze

Add signature to all outgoing messages


W pole gdzie jest napisane Edit Signature proszę wpisać.

Polonijny link Winnipegu
http://www.polishwinnipeg.com

albo

Polish Link for Winnipeg
http://www.polishwinnipeg.com


Po tym kliknij Apply

I to wszystko. Od tej pory będziemy promować polskie wydarzanie w Winnipegu automatycznie kiedy wyślemy maila do kogoś. Wszystkie programy mailowe mają taką opcję tzw. signature i sposób jej dodania będzie bardzo podobny do tego co opisałem dla Outlook Express

Polonijny Biuletyn Informacyjny w Winnipegu


INDEX
 

WIADOMOŚCI  PROSTO  Z  POLSKI

Środa, 2008-05-21

Wieczorny szczyt Kaczyński-Tusk

ROZMOWY O BEZPIECZEŃSTWIE ENERGETYCZNYM
Premie Donald Tusk i prezydent Lech Kaczyński rozmawiają o energetyce
Zakończyło się spotkanie prezydenta i premiera w Belwederze. Blisko 3,5-godzinna rozmowa dotyczyła czwartkowego szczytu energetycznego w Kijowie, na którym Polskę będzie reprezentował Lech Kaczyński
Lech Kaczyński i Donald Tusk ustalili wspólne stanowisko na szczyt energetyczny w Kijowie - powiedziała rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka, podkreślając, że spotkanie przebiegało w bardzo dobrej atmosferze. Rozmowa dotyczyła spraw związanych z bezpieczeństwem energetycznym kraju i dywersyfikacją źródeł energii.
Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji PAP, to prezydent chciał spotkać się z premierem przed szczytem w Kijowie (22-23 maja).
Lech Kaczyński i Donald Tusk omawiali szczyt energetyczny w Kijowie także podczas spotkania 9 maja. Tusk wyjaśniał później, że rozmowa dotyczyła m.in. koordynacji działań przed tym szczytem.
Jednym z najważniejszych ustaleń szczytu w Kijowie ma być opracowanie Koncepcji Bałtycko-Czarnomorsko-Kaspijskiego Stowarzyszenia Energetycznego..
 TVN24

Nowy pieszczoszek krakowskiego zoo

Ma na imię Mietek, waży 700 gramów i 23 godziny i 45 minut spędza pod bluzą swojego pana. Mowa o trzymiesięcznym kangurku, który urodził się w krakowskim zoo i został odrzucony przez mamę. 
Gdyby nie jeden z pracowników ogrodu zoologicznego, Mietek zmarłby z wyziębienia. Pan Jakub Pyrek nosi go pod koszulą - imitacją kangurzej torby.
Kangurzątko i jego pana odwiedziła reporterka RMF FM Dominika Maciejasz. Przeważnie śpi, czasem w nocy poliże rękę albo zacznie się drapać, wtedy się budzę, chwilę go pogłaszczę i znów zasypia - z czułością opowiada opiekun kangurka.
RFM FM

Przeprosili za "polskie obozy koncentracyjne"

SPROSTOWANIE W "TYRONE COURIER"
Gazeta z Irlandii Północnej przeprosiła za "polskie obozy koncentracyjne"
Północnoirlandzka gazeta przeprosiła na swoich łamach za bulwersujący termin "polskie obozy koncentracyjne", użyty w ubiegłym tygodniu w nadtytule jednego z artykułów. "Tyrone Courier", lokalna gazeta z Irlandii Północnej, umieściła sprostowanie i przeprosiła Polaków za bulwersujący fragment artykułu, relacjonującego wizytę tamtejszej młodzieży w Oświęcimiu. Artykuł, który zawierał sformułowanie "polskie obozy koncentracyjne" został opublikowany w irlandzkim tygodniku przed tygodniem. Przeprosiny zostały wydrukowane na pierwszej stronie w języku polskim i angielskim. Dodatkowo na stronie 14 redakcja umieściła sprostowanie.
TVN24

Wtorek, 2008-05-20

Premier Donald Tusk powrócił z - jak to sam określił - "podróży życia" do Peru i Chile.

W Limie, stolicy Peru, premier uczestniczył w spotkaniu na szczycie UE-Ameryka Łacińska i Karaiby oraz spotkał się z prezydentami Brazylii, Kolumbii i Meksyku.
Tusk przebywał też w stolicy Chile, Santiago.
Opozycja oskarżyła premiera i innych polityków PO o odbywanie podróży i robienie sobie reklamy na koszt podatników. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wyliczyli, że za milion sześćset tysięcy złotych, które kosztowała podróż premiera do Ameryki Południowej można było kupić między innymi 400 komputerów dla szkół, roczny abonament na 843 łącza internetowe dla szkół i 150 tysięcy obiadów dla dzieci.
Rolą premiera jest uczestniczenie w takich wydarzeniach jak szczyt Unia Europejska-Ameryka Łacińska, trudno sobie wyobrazić, żeby szefa rządu nie było w takim miejscu - tak kilka godzin po konferencji posłów PiS odpowiedziała na ich wątpliwości rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka. Dodała, że jeszcze nie zostały oszacowane koszty wizyty premiera w Peru i Chile. Zawsze staramy się, aby czas i środki były wydane jak najlepiej - zapewniła Liszka.
PAP

Złotka lepsze od Dominikany
SIATKÓWKA

Po nieudanym pierwszym secie, Złotka w trzech kolejnych partiach nie dały szans Dominikankom i wygrały 3:1. Podopieczne Marco Bonitty zrobiły tym samym ważny krok w kierunku wyjazdu na igrzyska olimpijskie.
Przez Tokio do Pekinu
Z Tokio do Pekinu awansują cztery drużyny: trzy najlepsze plus jedna ekipa azjatycka. Oznacza to, że zespoły spoza Azji muszą być w trójce, jeśli chcą pojechać na igrzyska.
W środę, również o 8.35, Polki zmierzą się z Koreą.
Sport.pl, onet.pl

Poniedziałek, 2008-05-19

"Kraków wymarzonym miastem, Warszawa najmodniejszym"

Kraków jest najatrakcyjniejszym miastem w Polsce - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". Z kolei stolica jest postrzegana jako najmodniejsza i najlepiej rozwijająca się.
Na pytanie "Które polskie miasto jest najatrakcyjniejsze?" 35% badanych wskazało Kraków, 14% - Warszawę, 12% - Wrocław, 6% - Gdańsk, 4% - Poznań, 2% - Zakopane, 1,8% - inne miasto.
W pozostałych kategoriach zwycięża Warszawa - jako miasto, które najprężniej się rozwija, oraz takie, w którym najłatwiej inwestować. Ankietowani uważają ją także za najmodniejsze i najbardziej europejskie miejsce w Polsce. Palma pierwszeństwa przypada Warszawie też w niechlubnej kategorii miasta najbrudniejszego.
Sondaż dla "Rz" przeprowadziła 9-11 maja GfK Polonia na 992- osobowej grupie dorosłych Polaków
PAP

 

Operacja Euro rozpoczęta
PIERWSZY TRENING KADRY BEENHAKKERA

Polscy piłkarze pod wodzą Leo Beenhakkera udali się do Niemiec, gdzie odbędzie się ostatni etap selekcji i przygotowań do Euro 2008. Holenderski szkoleniowiec przewiduje, że forma dopiero przyjdzie, a na podobnym poziomie są nasi przeciwnicy. - Mamy takie same szanse jak pozostałe drużyny - zapowiada Leo w wywiadzie dla dziennika "Polska". Transmisję z pierwszego treningu biało-czerwonych można śledzić w portalu tvn24.pl.

Niedziela, 2008-05-18

 

Beatyfikacja Jana Pawła II
Krakowskie obchody 88. rocznicy urodzin Jana Pawła II

O roli Jana Pawła II w historii Kościoła mówił metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podczas mszy św., odprawionej w kościele św.św. Piotra i Pawła w Krakowie z okazji 88. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Stwierdził, że za pośrednictwem papieża-Polaka nastąpiła wyraźna odnowa życia religijnego.
Kard. Dziwisz nawiązał do obchodzonego właśnie w kościele katolickim święta Najświętszej Trójcy i przywołał chrzest Karola Wojtyły, czyli "jego narodziny dla Boga".
"Urodziny Jana Pawła II" w Krakowie zorganizowali: Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!", Katolickie Centrum Kultury, Instytut Edukacji Obywatelskiej, oo. franciszkanie, Teatr Groteska i Radio VOX, a wieczorny koncert - krakowska Rada Rycerzy Kolumba, Katolickie Centrum Kultury oraz Fundacja Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
PAP

 

Sobota, 2008-05-17

III Kongres Obywatelski
Co Polska może zaoferować światu?

 Kongres odbył się w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej
Jaka ma być Polska? Jak nią zarządzać? Jak stworzyć regiony z krwi i kości? Jak zlikwidować bariery między społeczeństwem a elitami? – m.in. na takie pytania szukali odpowiedzi uczestnicy III Kongresu Obywatelskiego. O tym, jak zmodernizować Polskę debatowali przedstawiciele środowisk biznesu, kultury, samorządów, nauki, mediów, sektora pozarządowego, osoby wywodzące się z rożnych pokoleń, mieszkańcy miast i wsi.
Kongres nie jest rozmową elit czy polityków, ale biorą w nim udział przede wszystkim zwyczajni obywatele – podkreślał podczas sesji plenarnej otwierającej kongres marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. I rzeczywiście, jeśli nie liczyć samego Borusewicza i europarlamentarzysty byłego premiera Jerzego Buzka, na sali nie było polityków. Zamiast nich głos mogli zabrać m.in. przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i młodzież. W spotkaniu odbywającym się w gmachu Politechniki Warszawskiej wzięło udział ponad 900 osób z całej Polski.
wp.pl

Noc, którą spędza się w muzeum
NOC MUZEÓW W CAŁYM KRAJU

 Ponad 120 stołecznych galerii i muzeów otworzyło swoje podwoje w tegoroczną Noc Muzeów. Imprezuje nie tylko Warszawa - drzwi dla zwiedzających otworzyły muzea m.in. w Zakopanem, Trójmieście, Wrocławiu, Sandomierzu, Łodzi i Kielcach.

W Krakowie Noc Muzeów była już w piątek. Biletem wstępu do muzeów był specjalnie wybity żeton, kosztujący symboliczną złotówkę. Jedną z nowych atrakcji krakowskiej Nocy Muzeów był spacer murami obronnymi Krakowa od Baszty Pasamoników przez Bramę Floriańską i Basztę Stolarską, w towarzystwie rycerzy,
W innych miastach Noc Muzeów ruszyła w sobotę wieczorem. Najwięcej atrakcji czekało mieszkańców stolicy. Poza zwykłym zwiedzaniem, wiele placówek przyszykowało na tę noc specjalne koncerty, warsztaty i happeningi. Muzeum Powstania Warszawskiego zorganizowało rowerową grę miejską śladami Warszawiaków do muzeów dowoziły popularne "ogórki" "Przewodnika po Warszawie" z 1938 roku i przegląd filmów przedwojennych.
W Muzeum Przemysłu można było z kolei uczestniczyć w wypalaniu w gazowym piecu glinianego modelu polskiego motocykla Sokół 600 w skali 1:1. Natomiast warszawskie Filtry po raz pierwszy w nocy otworzyły swoje podwoje dla zwiedzających. Oprócz sali muzealnej będzie można było zobaczyć m.in. malowniczy filtr powolny i Wieżę Ciśnień, a na koniec spróbować próbki przefiltrowanej wody.
Szekspir w Trójmieście, Piłsudski w Olsztynie
Ciekawie było także w innych miastach. Całonocna impreza dla dzieci w Ratuszu Głównego miasta czy zwiedzanie ORP Błyskawica w Gdyni - to niektóre elementy Nocy Muzeów w Trójmieście.
W olsztyńskim muzeum publiczność mogła obejrzeć wystawę fotografii, plakatów, obrazów i dokumentów poświęconych marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.
Porcelana w Katowicach, Biblia we Wrocławiu

Również śląskie placówki kulturalne starały się przyciągnąć widzów. Muzeum Śląskie w Katowicach oferowało możliwość zwiedzania z przewodnikiem i w szczególnej iluminacji terenu, gdzie powstanie przyszła siedziba muzeum, a jeszcze do niedawna działała kopalnia "Katowice". W obecnej siedzibie można natomiast zobaczyć na żywo jak powstaje porcelana i samemu zrobić naczynie, by zabrać je później do domu.
Otwarcie muzealnego skarbca i prezentację arcydzieł złotnictwa z własnej kolekcji zaplanowano w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Wystawione eksponaty dotąd były niepokazywane publiczności. Część z nich to najnowsze nabytki muzeum - najcenniejszym jest oprawa Biblii wydrukowanej w Norymberdze z 1692 r.
Sabała w Zakopanem, "Piotruś i Wilk" w Łodzi
Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, które po raz pierwszy w tym roku będzie uczestniczyć w Nocy Muzeów, zaprezentowało najstarsze góralskie ubrania oraz pamiątki po Sabale.
W Łodzi po raz pierwszy można było oglądać zbiory: Muzeum Farmacji, Muzeum Komunikacji Miejskiej oraz Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne zapraszały natomiast na specjalną wystawę lalek z nagrodzonego Oscarem filmu animowanego "Piotruś i wilk" zrealizowanego w łódzkim Semaforze.
Malczewski w Radomiu, pałac w Kielcach, origami w Białymstoku
Ciekawie zapowiadała się propozycja Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, które przygotowało imprezę wspólnie z Radomskim Stowarzyszeniem Romów "Roma Waśt" (Pomocna Dłoń). Podczas gdy zwiedzający oglądali we wnętrzach muzeum m.in. bogatą kolekcję dzieł Jacka Malczewskiego, na rynku występowały zespołów romskie, działały warsztaty kotlarstwa, pokazywano stroje cygańskie i degustowano romską kuchnię. Nie zabrakło też wróżb oraz nauki cygańskich tańców.
Muzeum Narodowe w Kielcach zapraszało na kameralny koncert muzyczny, po którym można było zwiedzać ekspozycje zabytkowych wnętrz dawnego pałacu biskupów krakowskich z XVII i XVIII wieku. Natomiast mieszkańcy Białegostoku, którzy chccieli wziąć udział w zajęciach ze składania papieru w technice origami, odwiedzali Muzeum Podlaskie.
Noc Muzeów organizowana jest w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Tradycyjnie Noc Muzeów, we wszystkich zaangażowanych w projekt miastach, odbywa się tego samego dni.
TVN24, PAP

Piątek, 2008-05-16

Uniwersytet Jagielloński ma wielki majątek

Majątek Uniwersytetu Jagiellońskiego jest spory. Dotarliśmy do imponującej listy nieruchomości najstarszej polskiej uczelni. Ile są warte? Okazuje się, że nie wiedzą tego nawet na samej uczelni. Potrzebna jest bieżąca wycena biegłego, której nie posiadamy - nie ukrywa Katarzyna Pilitowska, rzeczniczka prasowa UJ. Według analityków rynku posiadłości UJ mogą być warte ponad miliard złotych! Dodają także, że uczelnia niezbyt rozsądnie nimi zarządza. Krakowski Uniwersytet jest bogatszy od innych polskich uczelni. Wystarczy zobaczyć na skąpą listę obiektów Uniwersytetu Warszawskiego, które są wycenione na ok. 307 mln złotych. Może dlatego uczelnia ze stolicy, w przeciwieństwie do UJ, radzi sobie z liczeniem. Majątek UJ podliczają za to sprawnie specjaliści. Ich posiadłości to, przy ostrożnych szacunkach, od kilkuset milionów do nawet ponad miliarda złotych - ocenia Krzyszof Bartuś, analityk rynku nieruchomości z Instytutu Analiz "Monitor Rynku Nieruchomości".
Polskapresse

Prezydent zawetował ustawę medialną

Prezydent Lech Kaczyński - tak jak zapowiadał - zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Ustawa narusza zasadę równowagi medialnej i grozi komercjalizacją mediów publicznych - podkreślił prezydent podczas konferencji w Warszawie.
W ocenie Lecha Kaczyńskiego, przyjęcie zaproponowanych w noweli rozwiązań wiązałoby się też z ograniczeniem roli mediów publicznych i ewentualnym postępem procesów prywatyzacyjnych.
Prezydent odbył wcześniej konsultacje polityczne w sprawie nowelizacji ustawy medialnej z przedstawicielami klubów parlamentarnych. W rozmowach uczestniczyli: Grzegorz Dolniak z PO, Marek Kuchciński z PiS, Stanisław Żelichowski z PSL i Jerzy Szmajdziński z Lewicy.
Prezydent zwrócił uwagę, że to jest jego drugie weto w ciągu ok. dwóch i pół roku sprawowania urzędu. Jak podkreślił, w tym samym czasie jego poprzednik Aleksander Kwaśniewski korzystał z tego prawa pięciokrotnie. Prezydent, uzasadniając weto do noweli ustawy o radiofonii i telewizji, argumentował, że nowelizacja ta "na pewno nie jest narzędziem udoskonalania" mediów publicznych.
PAP/TVN24/Newsweek

Sanktuarium św. Andrzeja Boboli zyskało rangę narodowego

Warszawskie Sanktuarium świętego Andrzeja Boboli - patrona Polski - zostało ogłoszone sanktuarium narodowym. W uroczystościach w rocznicę śmierci świętego Andrzeja Boboli uczestniczył między innymi ambasador Litwy, Egidijus Meilunas, oraz sekretarz ambasady Ukrainy, Mykołaj Jarmoluk. W tych krajach święty Andrzej Bobola również jest czczony. Uroczystej mszy przewodniczył metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz. Rozpoczynając celebrację podkreślił, że postać świętego Andrzeja Boboli świadczy o tym, że jedność jest wartością, za którą warto poświęcić życie.
W homilii sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, biskup Stanisław Budzik, przypomniał, że święty prowadził aktywną działalność duszpasterską na wschodnich kresach siedemnastowiecznej Rzeczpospolitej. Hierarcha zaznaczył, że święty Andrzej Bobola jest wzorem niewzruszonej wiary, która nie cofa się nawet w obliczu cierpienia. Biskup Budzik podkreślił, że święty Andrzeja Bobola żył w szczególnie dramatycznym dla Polski okresie. Przypominał, że na obrzeżach osłabionej Rzeczpospolitej raz po raz pojawiały się obce wojska. Jak dodał, solą w oku był dla nich święty Andrzej Bobola, nieustraszony głosiciel ewangelii i apostoł jedności Kościoła.
IAR

"Rząd Tuska jak telewizja śniadaniowa"

 Dziś mija dokładnie pół roku od zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska. Tymczasem wygląda na to, że nie ma czego świętować, a "miesiąc miodowy" rządu Platformy już się skoczył. Jak wynika z sondażu TNS OBOP dla "Dziennika", ponad połowa Polaków uważa, że rząd nie dotrzymuje obietnic. A jaką ocenę ekipie Tuska wystawiają eksperci? To rząd dwóch prędkości, który sam się podkłada w wielu obszarach – mówi Wirtualnej Polsce specjalista ds. wizerunku Eryk Mistewicz.
Podzielam opinię połowy Polaków, że mój gabinet, łącznie ze mną, nie spełnia wszystkich oczekiwań. Tego typu badania dają nam znak ostrzegawczy, przyjmuję je z pokorą - tak premier skomentował wcześniejszy sondaż GfK Polonia dla "Rzeczypospolitej". W świetle tego badania, zdaniem ponad 50% respondentów rząd nie realizuje postawionych sobie zadań, a co piąty Polak jest zdecydowanie niezadowolony z pracy ekipy Tuska.
Gabinet postpolityczny robi dobre wrażenie
Rząd Tuska to typowy gabinet postpolityczny. Rząd, który zdaje sobie sprawę, że we współczesnej polityce, sprawy wcześniej uznawane za najważniejsze, czyli kwestie militarne, gospodarcze, społeczne, przestają być istotne - mówi WP Eryk Mistewicz. Jak podkreśla, obecnie większość decyzji militarnych to decyzje związane z uczestnictwem w NATO, podobnie kwestie gospodarcze i społeczne są rozwiązywane w ramach struktur ponadnarodowych – Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej. To, co zostaje to zaciekawianie ludzi i robienie dobrego wrażenia – mówi.
wp.pl

Czwartek, 2008-05-15

Pół roku rządu Donalda Tuska
Prezydent: robiono wszystko, by mnie skłócić z premierem

Prezydent Lech Kaczyński oceniając pół roku pracy rządu Donalda Tuska, stwierdził, że kohabitacja nigdy nie jest łatwa. Dodał jednak, że robiono wszystko, by relacje między nim a premierem były trudne i często działo się to bez ich wiedzy.
Prezydent był pytany o komentarz do opublikowanego w "Rzeczpospolitej" sondażu GfK Polonia, z którego wynika, że co drugi Polak uważa, iż gabinet Tuska nie spełnia jego oczekiwań.
Nie jest sprawą prezydenta dokonywanie ocen tego rodzaju. Ja bym chciał, żeby Polska była jak najlepiej rządzona, jak najsprawniej, jak najaktywniej. Takie muszą być życzenia każdego prezydenta RP, moje nie są inne - powiedział Lech Kaczyński dziennikarzom.
Na pytanie, czy w ciągu pół roku relacje z rządem były trudne, prezydent odparł: to zależy w jakiej sprawie, wszystko robiono, żeby były trudne, często robiono to i poza premierem i poza mną.
Kohabitacja nigdy nie jest łatwa - mówił Lech Kaczyński. Dodał przy tym jeden z najmądrzejszych prezydentów w Europie powiedział mu, że nawet jeśli prezydent i premier pochodzą z tego samego obozu politycznego, można mówić o kohabitacji.
W sondażu Gfk Polonia pytano m.in. o ocenę stosunków między prezydentem a rządem. 68% uznało, że po pół roku rządów Tuska relacje te nie poprawiły się; poprawę na linii rząd-prezydent dostrzegło 27% ankietowanych. 
PAP

Polscy inżynierowie zaprojektują rafinerie w USA

 Projekty m.in. wielkich rafinerii w Indiach i USA będą powstawać w Polsce. Amerykańska firma Bechtel, tworząca tu centrum inżynieryjne, chce by polskie biuro uczestniczyło w największych projektach konstrukcyjnych na świecie.
Doświadczenia większości polskich inżynierów dotyczą zwykle bardzo wielu mniejszych projektów. Nasza idea jest taka, aby uczestniczyli oni w opracowaniu całościowej koncepcji wielkich projektów, realizowanych przez Bechtel na całym świecie - powiedział prezes Bechtel Polska, Jan Łaski.
Inne projekty, w których w najbliższym czasie mogą brać udział polscy inżynierowie, to m.in. budowa wielkiego zakładu skraplania gazu w Angoli oraz inwestycje górnicze i hutnicze w Kanadzie.
PAP

Sharon Stone przyleciała do Polski

Znana amerykańska aktorka Sharon Stone przyleciała do Warszawy. Wizyta gwiazdy związana jest z prezentacją nowego samochodu marki Lexus. Obecnie aktorka odpoczywa w jednym z luksusowych hoteli w centrum Warszawy - poinformował Sebastian Szulfer z firmy Headlines Porter Novelli, czuwającej nad przebiegiem wizyty Stone w Polsce.
PA
P

INDEX


Copyright © Polonijny Link Winnipegu
Kopiowanie w całości jest dozwolone bez zgody redakcji pod warunkiem nie dokonywania zmian w dokumencie.

23-845 Dakota Street, Suite 332
Winnipeg, Manitoba
R2M 5M3
Canada
Phone: (204)254-7228
Toll Free US and Canada: 1-866-254-7228